Kent Sorunları ve Yerel Yönetimler Araştırma ve Uygulama Merkezi

Kent Sorunları ve Yerel Yönetimler Araştırma ve Uygulama Merkezi

Çocuk ve Kent

Bu çalışma grubunda, şehir plancısı, sosyolog, sosyal hizmet uzmanı, antropolog, psikolog ve kente dair çalışan uzmanlarımız ve yardımcıları bulunmaktadır.

Çocuk ve Kentte Çocuğumun Durumu Araştırma Grubu Marmara Üniversitesi Kent Sorunları ve Yerel Yönetimler Araştırma ve Uygulama Merkezine bağlı olup, İstanbul kenti üzerinden çocuğun kentsel algısı, kentte çocuğun yaşadığı sıkıntılar, şartlarının iyileştirilmesi ve alınabilecek önlemlerle çocuğun kentte daha çok uyum sağlamasına ilişkin araştırmalar ve faaliyetler yürütmektedir. Daha çok, araştırma merkezimizin de bulunduğu şehir olan İstanbul'da ki çocuklara odaklanan çalışma grubumuz , kentsel mekanda çocuk, çocuk mekanları, çocuk psikolojisi, çocuk ve doğa ilişkisi olmak üzere çocuğu çeşitli boyutlarda ele almaktadır. Farklı disiplinlerden birçok kişiyi bünyesinde bulunduran çalışma grubumuz, yürüttüğü akademik çalışmalar ve toplantılarla bu alana bilimsel katkı sağlamayı; akademik çalışmalar ve toplantılarda elde edilen verilerle pratik anlamda da faydalı olmayı amaçlamaktadır.

Çalışma grubu koordinatör asistanı: Emine Banu Burkut

Grubun kendine özel bir blog sitesi de bulunmaktadır. 

https://keyemcocuk.wordpress.com 

Mart bültenimize erişmek isterseniz

Bu sayfa Kent Sorunları ve Yerel Yönetimler Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından en son 12.04.2017 18:29:23 tarihinde güncellenmiştir.